DAM Effzett Baby Boomer v akci

DAM Effzett Baby Boomer

Testujeme za vás! Tenhle malý krasavec od DAM mi padl do oka a nemohl jsem se dočkat, až ho vyzkouším u vody. Jak to celé dopadlo?

Tenhle krásný malý wobler jsem vozil sebou k vodě asi 14 dní, ale skleróza způsobila, že pokaždé zůstal v autě. Teď o víkendu na něj konečně došlo. Na Šumavě se o víkendu přehnaly bouřky a já jsem předpokládal, že voda poteče přikalená. Teorie říká - když je přikalená voda, tak fungují nástrahy s agresivnější akcí, jako jsou rotačky nebo woblery. Je to logické, ryby špatně vidí a musí se spolehnout na ostatní smysly. A jak to vypadalo v praxi?20180513_163509

První zjištění bylo, že voda není zdaleka tak přikalená, jak jsem čekal. Ale woblery jsem vyzkoušet chtěl, takže jsem nevymýšlel žádné alternativy. Měl jsem sebou variantu GOLD a SILVER. Vzhledem k relativně čisté vodě, šel první do akce zlaťák.

Malé woblery připojuji téměř vždy přes obratlík s karabinkou. Mám vyzkoušeno, že tak chodí nejlépe. Sice je tu možnost navázat „rapala uzel“ , ale s tím se mi nikdy nechce moc motat, zvlášť s vlasci o slabém průměru. Je to taková nouzovka, když mi dojdou karabinky :-)