Potřebujete poradit? Napište nám nebo zavolejte na 606 828 388.

DAM Effzett Baby Boomer v akci

DAM Effzett Baby Boomer

Testujeme za vás! Tenhle malý krasavec od DAM mi padl do oka a nemohl jsem se dočkat, až ho vyzkouším u vody. Jak to celé dopadlo?

Tenhle krásný malý wobler jsem vozil sebou k vodě asi 14 dní, ale skleróza způsobila, že pokaždé zůstal v autě. Teď o víkendu na něj konečně došlo. Na Šumavě se o víkendu přehnaly bouřky a já jsem předpokládal, že voda poteče přikalená. Teorie říká - když je přikalená voda, tak fungují nástrahy s agresivnější akcí, jako jsou rotačky nebo woblery. Je to logické, ryby špatně vidí a musí se spolehnout na ostatní smysly. A jak to vypadalo v praxi?

baby boomer zab

První zjištění bylo, že voda není zdaleka tak přikalená, jak jsem čekal. Ale woblery jsem vyzkoušet chtěl, takže jsem nevymýšlel žádné alternativy. Měl jsem sebou variantu GOLD a SILVER. Vzhledem k relativně čisté vodě, šel první do akce zlaťák.

Malé woblery připojuji téměř vždy přes obratlík s karabinkou. Mám vyzkoušeno, že tak chodí nejlépe. Sice je tu možnost navázat „rapala uzel“ , ale s tím se mi nikdy nechce moc motat, zvlášť s vlasci o slabém průměru. Je to taková nouzovka, když mi dojdou karabinky :-)

baby boomer v akci

 

První dojmy s Baby Boomerem? Skvělě létá! Udávaná hmotnost 2,5g mi přišla pocitově trošku vyšší, ale wobler je skvěle vyvážený, ve vzduchu se nijak netočí a dopadá naprosto přesně a precizně tam, kam má. Bezvadné vyvážení má přímý dopad i na chod wobleru, kdy se pohybuje i při rychlém vedení precizně a nijak se nepřetáčí. To stejné platí i pro tažení proti proudu.

S Boomerem jsem prošel asi 300 metrů řeky, kde se střídá táhlá tůň, rychlý hluboký proud, i mělké proudy. Nikde jsem neměl problém s vedením ani váznutím. Na klidné tůni s konstantním pomalejším vedením wobler makal v hloubce okolo 0,5 m. Zásadní zjištění? Spíše než plovoucí je neutrálnílehce potápivý. Jakmile jsem si toho všiml, hned jsem vyzkoušel i variantu SILVER a chovala se naprosto stejně, či-li není to vada, ale naopak záměr. A z mého pohledu – obrovská přednost! Jakmile jsem to odhalil, zkusil jsem přestat testovat a začít chytat.

Asi neodhalím žádný převratný objev, když povím, že nejefektivnější bylo přerušované vedení. Jakmile jsem přestal navíjet, wobler začal lehce klesat ke dnu a právě v těch chvílích přicházela většina záběrů. Nicméně nebylo jich tolik, kolik bych očekával. Přisoudil jsem to stále dost výrazné barvě vzhledem k relativně čisté vodě. Řešení mívám vždy v kapse – černý a červený lihový fix. Taková „závodnická“ klasika. Tímhle způsobem „zdobím“ každou chvíli většinu mých umělých nástrah, od woblerů, přes třpytky a dokonce někdy i gumové nástrahy. A ono to funguje :-)

kreslime na nastrahy

Ztmavení zafungovalo. Záběry přibyly, woblera ochutnalo snad 15 tloušťů,  několik okounů, potočáků a jeden duhák, který ale spadl těsně před vylovením. Po změně na variantu SILVER, kterou jsem fixem nevylepšil, záběry ubyly. Ale zase přišla bonusová ryba, což byl tloušť okolo 40cm.

boomer silver

Celkově mě překvapilo, jak skvěle na woblera reagovali především tloušti, kteří jsou tu jinak dost opatrní je těžké je na přívlač ulovit. Dnes ale tvořili skoro 70% mých úlovků, zvlášť když jsem dával přesné náhozy pod břeh, což díky skvělému wobleru šlo velice snadno.

boomer gold v akci

Co napsat závěrem? Boomer mě velice pozitivně překvapil.  Nejen tím, jak na něj skvěle reagovaly ryby, ale i jak se s ním strašně jednoduše a přesně loví. Pokud hledáte malý wobler na UL vláčení s cenou okolo stovky, dál už hledat nemusíte. S trochou nadsázky s ním dokážete přepočítat tlouště v revíru :-)

PS: Nebojte se na rybách experimentovat, přináší to výsledky! Použít fixy na nástrahy při vláčení není žádná novinky, ale pokud jste ještě nevyzkoušeli, rozhodně to napravte!  Rybaření dostane hned jiný rozměr :-)

Petrův zdar!

Honza Pletka, z týmu www.ifish.cz

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.